همکار فایل

مقاله اهمیت و آثار معاد باوری

مقاله اهمیت و آثار معاد باوری

تعدادصفحات:12
فرمت word (قابل ویرایش)

خداوند در آیه 16 سوره لقمان می فرماید ای فرزندم اگر چیزی به اندازه سنگینی یک دانه خردل در دل سنگی یا در گوشه ای از اسمان ها و زمین باشد خداوند آن را حاضر می سازد و حساب آن را دارد .
 خداوند دقیق و آگاه است
تلاوت ایه 16
دومین برنامه از برنامه تربیتی لقمان با معرفی و شناساندن خدا و احاطه وی بر سراسر جهان هستی آغاز می گردد و می گوید او بر تمام جهان مسلط است و هیچ چیز هر قدر هم جزئی و کوچک باشد از نظر او مخفی ونهان نیست .
لقمان با یاد آوری و یا تعلیم این قسمت از صفت خدا هدف تربیتی دارد و آن این است که ما در برابر یک چنین خدای آگاه از تمام امور قرار گرفته ایم .
...

خرید توضیحات

اهمیّت انبار و انواع سیستم های انبارداری در سازمان ها (word)

اهمیّت انبار و انواع سیستم های انبارداری در سازمان ها

تعدادصفحات:26
فرمت word (قابل ویرایش)

تعریف انبار داری :
انبار محیطی است که عملیات انبارداری در معنا و مفهوم کلی آن که به معنی یک خدمت اقتصادی است انجام میگردد.
معنا و مفهوم کلی در تعریف فوق میتوان گفت که دریافت،نگهداری وارسال کالا میباشد و منظور از خدمت اقتصادی سودآور بودن این مراحل در فرایند انبارداری است.
ارتباط نقدینگی سازمانها و موجودی های مواد و کالا :
موجودی مواد وکالا = وجه نقد
با توجّه به اینکه کلیّه موجودیهای مواد وکالا در قبل نقدینگی سازمان بوده اند در تبدیل نقدینگی ها به موجودی های یک کالا بایستی توجّه بسیار فراوانی از ناحیه  عملیات کالا (مدیریت انبارها و برنامه ریزی)نمود افزایش نهاد میگیرد وقبل از انجام هرگونه تبدیل سرمایه های نقدی سازمان به کالا ارزش نقدینگی مورد محاسبه و بررسی از لحاظ بهترین حالت(اقتصادی بودن)انجام گیرد .

...

خرید توضیحات

آموزش طراحی تابلو فرش با فتوشاب

آموزش طراحی تابلو فرش با فتوشاب
بهمراه تصویر

تعدادصفحات:7
فرمت word (قابل ویرایش)

فصل اول : نقشه های خود رنگ(سیاه وسفید)
1- تصویری را که میخواهیم برای تابلوفرش بصورت نقشه در بیاوریم در برنامه فتوشاب باز می کنیم اولین کار ما این است که فرمت تصویرمان رابه فرمت bmp تغییر می دهیم برای این کار از save as استفاده می کنیم .
...

خرید توضیحات

مقایسه نظام قدیم و جدید آموزش کارکنان

مقایسه نظام قدیم و جدید آموزش کارکنان بر اساس الگوی ارزشیابی سیمایی
تعدادصفحات:18
فرمت word (قابل ویرایش)

مقدمه
‏واژه‌ی ارزشیابی به معنای یافتن ارزش‌هاست.یافتن آنچه نه در زمان محدود ، بلکه در فرآیند آموزش و تلاش برای یادگیری و آموختن حاصل می‌شود.
صاحب نظران ارزشيابي آموزشي در دیدگاه‌هایشان نسبت به اين كه ارزشيابي چيست و چگونه باید آن را انجام داد اختلاف نظر دارند .اين اختلاف نظرها منجر به رويكرد ارزشيابي آموزشي مختلفي شده است .

 ۱ - رويكرد مبتني بر هدف
     در رويكرد مبتني بر هدف ،هدف‌های كلي و هدف‌های دقيق مورد تأکید قرار می‌گیرند و ارزشيابي آموزشي به دنبال اين است كه تعيين كند اين هدف‌ها به چه ميزاني تحقق یافته‌اند.
 ۲- رويكرد مبتني بر مديريت
هدف تشخيص و تحقق بخشيدن به نيازهاي اطلاعاتي مديران تصميم گيرنده است .
 ۳- رويكرد مبتني بر مصرف كننده
 برکسب اطلاعات مربوط به نتايج كلي آموزشي تأکید دارد كه توسط مصرف كنندگان آموزشي از ميان  برنامه‌های درسي مختلف انتخاب و مورد استفاده قرار می‌گیرد .
...

خرید توضیحات

مقاله الگوریتم شبکه Capacity

مقاله الگوریتم شبکه Capacity

تعدادصفحات:7
فرمت word (قابل ویرایش)

الگوریتم
شبکه جریان  داده شده که دارای ظرفیت (به انگلیسی: capacity) از گره u تا گره v است که به صورت  داده شده، دارای منبع (به انگلیسی: s (source و چاهک (به انگلیسی: t (sink است. می‌خواهیم بیشترین میزان جریان را که می‌شود درون شبکه از s به t فرستاد را بیابیم. دو نوع عملیات روی گره‌ها انجام می‌شود: push و relabel. به طور کلی داریم:
...

خرید توضیحات

مقاله افت تحصیلی و روشهای ایجاد انگیزه درسی در دانش آموزان

مقاله افت تحصیلی و روشهای ایجاد انگیزه درسی در دانش آموزان

تعدادصفحات:12
فرمت word (قابل ویرایش)

منظور از افت تحصیلی چیست؟
افت تحصیلی کاهش نسبی فعالیت درسی و مطالعه یک دانش آموز در یک دوره نسبی  در مقایسه با دوره نسبی قبل از آن می باشد.مثلاً کسی که طی سه ماه نمرات در حد 15 داشته اما در دو هفته اخیر در تمامی یا تعدادی از دروس نمرات حدود 12 کسب کرده، می گوییم در حال حاضر نسبت به سه ماه پیش افت تحصیلی دارد. منظور از آوردن کلمه نسبی این است که افت تحصیلی تنها شامل دانش آموزان ضعیف نبوده حتی کسی که چند ماه پیش نمرات حدود 18 داشته اگر در حال حاضر نمرات حدود 16 کسب می کند ، دو نمره نسبت به دوره قبل افت دارد.
...

خرید توضیحات

مقاله ای پیرامون شخصیت و دلایل اعدام حسنک وزیر

مقاله ای پیرامون شخصیت و دلایل اعدام حسنک وزیر

تعدادصفحات:18
فرمت word (قابل ویرایش)

حسنک وزیر
حسن بن محمد میکالی شناخته شده به حسنک وزیر ، آخرین وزیر سلطان محمود غزنوی بود که به دستور مسعود غزنوی و به فتوای خلیفه ی بغداد ، تحت عنوان قرمطی یا اسماعیلی به دار آویخته شد.
امیر حسنک پسر میکال از خاندان دیواشتیج شاهزاده ی سعدی بوده. افرادی از این خاندان (میکالیان نیشابور) در سده ی چهارم ، در دربار سامانیان در خراسان ، از مقامات دیوانی و روسای نیشابور بودند و برخی دیگر از ایشان ادیبانی نام آور شدند.
...

خرید توضیحات

آشنایی با اختلالات یادگیری

مقاله آشنایی با اختلالات یادگیری در دانش آموزان و راههای درمان آن
تعدادصفحات:11
فرمت word (قابل ویرایش)

شناخت اختلالات یادگیری : (LD)
شمار دانش آموزانی که دچار اختلالات یادگیری هستند بین 4 تا 12 درصد گزارش شده است این اصطلاح ابتدا از واژه ی Disabilities of learning  به معنای ناتوانی یادگیری گرفته شد اما از آنجائیکه ناتوانی یادگیری به تمامی جهات از جمله ناتوانیهای جسمی نیز اطلاق می شد واژه ی اختلالات یادگیری برگزیده شد . این قبیل دانش آموزان ، دانش آموزی هستند که دارای بهره هوشی عادی هستند اجسام یادگیری سالم دارند . در مهارتهای کلامی و نوشتن خوبند ولی در مهارتهای ریاضی ضعیف هستند و یا بالعکس . سالانه در کشور 85 میلیارد تومان بابت خسارت مردودی دانش آموزان بابت این امر می گردد که البته خسارات روانی این امر به مراتب بیشتر از این است . خساراتی از قبیل عزت نفس پائین و خجالت و شرمندگی و مردودی و … در صورتیکه با ساده ترین راه ها ( بازیها ) میتوان به حل مشکلات نائل آمد . زمان اختلالات یادگیری از تولد تا کلاس اول است گستره تجارب کودکان کافی نیست ابتدا باید علت یابی کرد سپس درمان نمود .
...

خرید توضیحات

آسیب شناسی جنگ نرم

آسیب شناسی جنگ نرم ایران در فضای سایبر و رسانه ای کامل
تعدادصفحات:17فرمت word (قابل ویرایش)
درآمدی بر جنگ نرم
جنگ نرم نوعی چالش و درگیری بین کشورها است که در حوزه سخت افزاری و تسلیحات نظامی قرار نمی گیرد در حوزه محتوا ها، برنامه ها و نرم افزارهایی قرار می گیرد که عمدتاً از جنس رسانه ها است بنا بر این هر گونه تقابل میان کشورها یا گروه هایی که با هم رقابت یا دشمنی دارند و در آن از ابزارهای رسانه ای، ابزارهای سایبری و نرم افزاری یا مغز افزاری استفاده می شود در دنیا به عنوان جنگ نرم یا soft war تلقی می شود در فضای جنگ نرم شما صحبت از موشک واسلحه وتانک، کشتی و هواپیما نمی کنید بلکه صحبت از ماهواره، اینترنت، روزنامه، خبرگزاری، کتاب، فیلم، سینما می کنید طبیعتاً سربازانی هم که در این جنگ نرم دخیل هستند و به سمت هم شلیک می کنند دیگر ژنرال ها، افسرها و نظامی ها نیستند بلکه روزنامه نگارها، سینما گرها، هنرمندان و فعلان امور رسانه ها هستند
...

خرید توضیحات

ارزیابی چند مقیاسی کیفیت خدمات دولت الکترونیک کامل

ارزیابی چند مقیاسی کیفیت خدمات دولت الکترونیک کامل

تعدادصفحات:16
فرمت word (قابل ویرایش)

چکیده:
عنصر کلیدی برای تکامل تدریجی خدمات دولتی از طریق اینترنت، توسعه و افزایش سایت هایی است که به نحو بهتری نیازهای شهروندان را پاسخ می دهد. برای ارائه ی کیفیت خدمات بهتر، ابتدا باید بدانیم که شهروندان خدمات آنلاین را چگونه درک و ارزیابی می کنند. ارزیابی شهروند بر اساس تعریف کیفیت، شناخت ابعاد اساسی، و درک سنجش های خدمات دولت الکترونیک ایجاد می شود. در این مقاله، یک مدل کیفیت خدمات برای دولت الکترونیک شناسایی می شود و سپس یک مقیاس چند آیتمی برای اندازه گیری کیفیت خدمات سایت های دولتی که شهروندان برای جستجوی خدمات و اطلاعات به آن ها مراجعه می کنند، توسعه، تصحیح، تأیید و آزمون می شود.
...

خرید توضیحات