همکار فایل

مقاله افت تحصیلی و روشهای ایجاد انگیزه درسی در دانش آموزان

مقاله افت تحصیلی و روشهای ایجاد انگیزه درسی در دانش آموزان

تعدادصفحات:12
فرمت word (قابل ویرایش)

منظور از افت تحصیلی چیست؟
افت تحصیلی کاهش نسبی فعالیت درسی و مطالعه یک دانش آموز در یک دوره نسبی  در مقایسه با دوره نسبی قبل از آن می باشد.مثلاً کسی که طی سه ماه نمرات در حد 15 داشته اما در دو هفته اخیر در تمامی یا تعدادی از دروس نمرات حدود 12 کسب کرده، می گوییم در حال حاضر نسبت به سه ماه پیش افت تحصیلی دارد. منظور از آوردن کلمه نسبی این است که افت تحصیلی تنها شامل دانش آموزان ضعیف نبوده حتی کسی که چند ماه پیش نمرات حدود 18 داشته اگر در حال حاضر نمرات حدود 16 کسب می کند ، دو نمره نسبت به دوره قبل افت دارد.
...

خرید توضیحات

مقاله ای پیرامون شخصیت و دلایل اعدام حسنک وزیر

مقاله ای پیرامون شخصیت و دلایل اعدام حسنک وزیر

تعدادصفحات:18
فرمت word (قابل ویرایش)

حسنک وزیر
حسن بن محمد میکالی شناخته شده به حسنک وزیر ، آخرین وزیر سلطان محمود غزنوی بود که به دستور مسعود غزنوی و به فتوای خلیفه ی بغداد ، تحت عنوان قرمطی یا اسماعیلی به دار آویخته شد.
امیر حسنک پسر میکال از خاندان دیواشتیج شاهزاده ی سعدی بوده. افرادی از این خاندان (میکالیان نیشابور) در سده ی چهارم ، در دربار سامانیان در خراسان ، از مقامات دیوانی و روسای نیشابور بودند و برخی دیگر از ایشان ادیبانی نام آور شدند.
...

خرید توضیحات

آشنایی با اختلالات یادگیری

مقاله آشنایی با اختلالات یادگیری در دانش آموزان و راههای درمان آن
تعدادصفحات:11
فرمت word (قابل ویرایش)

شناخت اختلالات یادگیری : (LD)
شمار دانش آموزانی که دچار اختلالات یادگیری هستند بین 4 تا 12 درصد گزارش شده است این اصطلاح ابتدا از واژه ی Disabilities of learning  به معنای ناتوانی یادگیری گرفته شد اما از آنجائیکه ناتوانی یادگیری به تمامی جهات از جمله ناتوانیهای جسمی نیز اطلاق می شد واژه ی اختلالات یادگیری برگزیده شد . این قبیل دانش آموزان ، دانش آموزی هستند که دارای بهره هوشی عادی هستند اجسام یادگیری سالم دارند . در مهارتهای کلامی و نوشتن خوبند ولی در مهارتهای ریاضی ضعیف هستند و یا بالعکس . سالانه در کشور 85 میلیارد تومان بابت خسارت مردودی دانش آموزان بابت این امر می گردد که البته خسارات روانی این امر به مراتب بیشتر از این است . خساراتی از قبیل عزت نفس پائین و خجالت و شرمندگی و مردودی و … در صورتیکه با ساده ترین راه ها ( بازیها ) میتوان به حل مشکلات نائل آمد . زمان اختلالات یادگیری از تولد تا کلاس اول است گستره تجارب کودکان کافی نیست ابتدا باید علت یابی کرد سپس درمان نمود .
...

خرید توضیحات

آسیب شناسی جنگ نرم

آسیب شناسی جنگ نرم ایران در فضای سایبر و رسانه ای کامل
تعدادصفحات:17فرمت word (قابل ویرایش)
درآمدی بر جنگ نرم
جنگ نرم نوعی چالش و درگیری بین کشورها است که در حوزه سخت افزاری و تسلیحات نظامی قرار نمی گیرد در حوزه محتوا ها، برنامه ها و نرم افزارهایی قرار می گیرد که عمدتاً از جنس رسانه ها است بنا بر این هر گونه تقابل میان کشورها یا گروه هایی که با هم رقابت یا دشمنی دارند و در آن از ابزارهای رسانه ای، ابزارهای سایبری و نرم افزاری یا مغز افزاری استفاده می شود در دنیا به عنوان جنگ نرم یا soft war تلقی می شود در فضای جنگ نرم شما صحبت از موشک واسلحه وتانک، کشتی و هواپیما نمی کنید بلکه صحبت از ماهواره، اینترنت، روزنامه، خبرگزاری، کتاب، فیلم، سینما می کنید طبیعتاً سربازانی هم که در این جنگ نرم دخیل هستند و به سمت هم شلیک می کنند دیگر ژنرال ها، افسرها و نظامی ها نیستند بلکه روزنامه نگارها، سینما گرها، هنرمندان و فعلان امور رسانه ها هستند
...

خرید توضیحات

ارزیابی چند مقیاسی کیفیت خدمات دولت الکترونیک کامل

ارزیابی چند مقیاسی کیفیت خدمات دولت الکترونیک کامل

تعدادصفحات:16
فرمت word (قابل ویرایش)

چکیده:
عنصر کلیدی برای تکامل تدریجی خدمات دولتی از طریق اینترنت، توسعه و افزایش سایت هایی است که به نحو بهتری نیازهای شهروندان را پاسخ می دهد. برای ارائه ی کیفیت خدمات بهتر، ابتدا باید بدانیم که شهروندان خدمات آنلاین را چگونه درک و ارزیابی می کنند. ارزیابی شهروند بر اساس تعریف کیفیت، شناخت ابعاد اساسی، و درک سنجش های خدمات دولت الکترونیک ایجاد می شود. در این مقاله، یک مدل کیفیت خدمات برای دولت الکترونیک شناسایی می شود و سپس یک مقیاس چند آیتمی برای اندازه گیری کیفیت خدمات سایت های دولتی که شهروندان برای جستجوی خدمات و اطلاعات به آن ها مراجعه می کنند، توسعه، تصحیح، تأیید و آزمون می شود.
...

خرید توضیحات

ارتباط مدیریت منابع انسانی با علم اخلاق نسخه کامل (word)

مقاله ارتباط مدیریت منابع انسانی با علم اخلاق نسخه کامل

تعدادصفحات:14
فرمت word (قابل ویرایش)

مدیریت منابع انسانی :
منظور از مدیریت منابع انسانی سیاست‌ها و اقداماتی است که با فعالیت‌ کارکنان بستگی دارد، اگر بخواهیم تعریفی را ارائه کنیم میتوان بدین صورت بیان کرد :
"مدیریت منابع انسانی عبارت است از فرایند کار کردن با افراد، بطوری که این افراد و سازمانشان به توانمندی کاملی دست یابند. " 
از این تعریف میتوان برداشت نمود که فلسفه مدیریت منابع انسانی استفاده از نیروی انسانی در جهت اهداف سازمان است و در حقیقت ارتباط مستقیمی با افراد سازمان دارد، و برای اینکه سازمان به اهداف سازمانیش دست یابد نیاز هست تا ارتباط سالم و تاثیرگذاری بین مدیریت منابع انسانی و افراد سازمان برقرار شود و یکی از لازمه های این ارتباط رعایت اصول اخلاقی از سوی مدیران و افراد سازمان میباشد.  


فهرست مطالب
چکیده
مدیریت منابع انسانی
نقش اخلاق در مدیریت منابع انسانی
نقش اخلاق از دیدگاه اسلام در مدیریت منابع انسانی
نقش اخلاق از دیدگاه متفکران غربی در مدیریت منابع انسانی
نتیجه گیری
منابع و مآخذ
...

خرید توضیحات

مقاله آداب و رسوم اقوام مختلف ایران

مقاله آداب و رسوم اقوام مختلف ایران

تعدادصفحات:30
فرمت word (قابل ویرایش)

آداب و رسوم اقوام مختلف ایران
سیزده بدر
سخن پیرامون جشن «سیزده بدر»، همانند دیگر جشن های ملی و باستانی ایران، نیاز به پژوهش زیاد و مقدمه چینی ای طولانی دارد، به ویژه جشنی با این گستره ی برگزاری و سابقه ی طولانی که این پهنه و زمان تغییراتی ژرف در آیین ها و مراسم ویژه ی این روز ایجاد کرده است.
در این راستا کوشش بر این بوده است تا خردورزانه ترین و مستندترین گفتارها، نوشتارها و نگرش ها را در این زمینه گردآوری کنیم.
...

خرید توضیحات

مقاله آبیاری و انواع آن در زراعت

مقاله آبیاری و انواع آن در زراعت

تعدادصفحات:15
فرمت word (قابل ویرایش)

آبیاری و انواع آن در زراعت
آبیاری از نظر علمی تعابیر مختلفی دارد اما به معنای واقعی کلمه ، پخش آب روی زمین جهت نفوذ در خاک برای استفاده گیاه و تولید محصول می‌باشد. هر چند فقط 15 درصد از زمینهای کشاورزی دنیا تحت آبیاری قرار دارند و 85 درصد بقیه به صورت دیم و بدون آبیاری مورد استفاده قرار می‌گیرند اما نیمی از تولیدات کشاورزی و غذای مردم جهان از همین زمینهای آبی حاصل می‌شود.
...

خرید توضیحات

پروژه مقایسه شبکه های حسگر بیسیم با شبکه های موردی

پروژه مقایسه شبکه های حسگر بیسیم با شبکه های موردی

تعدادصفحات:44
فرمت word (قابل ویرایش)

چکیده :
در این پروژه در مورد شبکه های موردی سیار و شبکه های حسگر بیسیم تحقیق به عمل رسیده است.هم چنین مزایا ، معایب ، خصوصیات ، کاربردها و عملکردهای شبکه های موردی سیارو شبکه های حسگر بی سیم مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفته است.
شبکه های موردی سیار جزء همان شبکه های محلی کامپیوتر است اما با این تفاوت که سیستم شبکه محلی  موبایل ها  نیز در آن قرار گرفته است.
همین طور شبکه های حسگر بی سیم که از نامشان هم پیداست شبکه هایی هستند که بدون سیم می باشند و اطلاعات را به صورت سیگنال دریافت می کنند مانند شبکه بی سیم.

فایل کامل همراه فهرست مطالب، چکیده، مقدمه، منابع انگلسی و فارسی و ...
...

خرید توضیحات