همکار فایل

پارامترهاي ضروري مكانيزه نمودن كارخانجات

پارامترهاي ضروري مكانيزه نمودن كارخانجات
تعداد صفحات: 14
فرمت : ورد (قابل ویرایش)

جابجاكننده ها و سيستم هاي انبار و تخليه  نظير كاميونهاي صنعتي ، چرخهاي دستي، ليفت تراك ها و مسير های فعاليت آنها بيش از 40% فضاي كارخانه رااشغال مي نمايد. علاوه بر اينها، نياز به ابزارها و ماشين‌هاي گران‌قيمت، نگهداري دقيق در محيطهاي كاري و جلوگيري از صدمه‌پذيري نيز بعنوان معضل روشهاي سنتي، نظر هر مهندسي را به خود جلب خواهد نمود. روشي كه در اين مقاله ارائه خواهد شد تمامي مسائل فوق را حل نموده و مزايايي را جايگزين آنها خواهد نمود. در اين مقاله ابتدا پارامترهاي ضروري مكانيزه نمودن كارخانجات و سپس از اين ميان جابجايي بعنوان مهمترين معيار اتوماسيون صنايع انتخاب خواهد شد. بعد روش AS/RS بعنوان آخرين يافته علمي در زمينه انبار ، تخليه و جابجايي موادتعريف خواهد شد سپس نيازمندي چكيدهسيستم هاي انبار و تخليه مكانيزه يا AS/RSبيان خواهد شد و نهايتا آخرين كاربرد روش فوق و مزاياي آن ارائه خواهد گرديد.


...

خرید توضیحات

مكانيك موتور


تعداد صفحات: 20
فرمت : ورد (قابل ویرایش)

پيش‌درآمد
1- وظايف سيستم سوخت از قرار زير مي‌باشد:
تأمين سوخت موتور به منظور احتراق مناسب و كنترل جريان سوخت مورد نياز جهت استارت، شتاب‌گيري و پايداري در هنگام حركت. بنابراين از يك يا چند پمپ سوخت استفاده مي‌شود تا سوخت را به نازل‌هاي اسپري سوخت برسانند و مي‌توانند سوخت را به سيستم سوخت‌پاش بپاشند. از آن جا كه ميزان جريان سوخت متناسب با ميزان هواي وارد شده به موتور مي‌باشد و هم‌چنين برقرار كننده سرعت مناسب و فشار مي‌باشد، كنترل‌كننده‌هاي اين بخش به صورت كاملا اتوماتيك مي‌باشند. البته استثنايي كه در اين مورد وجود دارد مربوط به انتخاب قدرت موتور مي‌باشد كه توسط سوپاپ‌هاي غيرخودكار و يا اهرم‌هاي قدرت صورت مي‌گيرد. يك اهرم شير مسدود كننده يا شير (Cock) براي متوقف كردن موتور نيز به كار مي‌رود. البته در مواردي اين دو مورد تركيب شده و جهت عملكرد منفرد اهرم به كار مي‌رود.

فهرست
پيش درآمد
كنترل خودكار و غيرخودكار
سيستم‌هاي كنترل سوخت
كنترل فشار (موتور سوق‌دهنده توربو)
كنترل فشار (موتور جت توربو)
كنترل جريان
شتاب دهندگي تركيبي و كنترل سرعت
كنترل درجه فشار
كنترل الكترونيكي موتور
كنترل دما و سرعت تقويت كننده كنترل ناظر موتور مي‌باشد
سيستم سوخت با فشار پايين
پمپ‌هاي سوخت
پمپ‌هاي سوخت از نوع مكنيه لاستيكي (پيستوني)
پمپ‌هاي سوخت از نوع دنده‌اي
نازل‌هاي اسپري سوخت
گرم كردن سوخت
تأثيرات تعويض سوخت
سوخت‌هاي توربين گازي
ملزومات سوخت
مسدود كردن گاز و جوشش
كنترل آلودگي سوخت
 

...

خرید توضیحات

موتور درون ‌سوز

موتور درون ‌سوز
 تعداد صفحات: 12
فرمت : ورد (قابل ویرایش)


ریشه لغوی
موتور درون سوز یا موتور احتراق داخلی ترجمه عبارت انگلیسی Intrer combustion Engine است. و به موتورهایی گفته می‌شود که سوخت در داخل محفظه موتور سوزانده می‌شود.
نگاه اجمالی
یک موتور احتراق داخلی وسیله است که انرژی محبوس در سوخت‌های فسیلی نظیر بنزین ، گازوئیل و یا نفت ، گاز مایع LPG را به انرژی مکانیکی تبدیل کرده و آنرا در انتهای شفت میل لنگ ، خارج از پوسته موتور ، به صورت چرخش صفحه فلایویل در اختیار مصرف کننده می‌گذراد.

...

خرید توضیحات

مقاله در مورد موتور ماشين

موتور ماشين چگونه كار ميكند
تعداد صفحات: 17
فرمت : ورد (قابل ویرایش)

آيا تا به حال پيش آمده كه كاپوت خودروي خود را بالا بزنيد و متعجب بمانيد كه آن داخل چه خبر است ؟
  موتور خودرو مي تواند نمايشگر يك سري قسمتهاي فلزي , لوله هاي مختلف و سيمهاي گيج كننده باشد . شما ممكن است كه از روي كنجكاوي بخواهيد دريابيد كه آنجا چه ميگذرد . به هر حال شما از اين وسيله به طور روزانه استفاده مينماييد و  دانستن طريقه كار كردن آن بايد جالب باشد .  يا شايد شما خسته شده باشيد از اينكه خودروي خود را به مكانيكي برده و در مورد قسمتهايي ( كه كاملا براي شما بي معنيست ) بشنويد و مجبور باشيد به خاطر اين قسمتهاي ناشناخته  فاكتور گران قيمتي را امضاء و پرداخت نماييد.


...

دانلود توضیحات

مقاله موتورهای شش زمانه

موتورهای شش زمانه
 تعداد صفحات: 10
فرمت : ورد (قابل ویرایش)

مقدمه
عملیات سیکل های مختلف بیشتر موتورهای احتراق داخلی فعلی، دارای یک طرح رایج است به این صورت که انفجار در یک سیلندر پس از تراکم انجام می شود. نتیجه ان است که انبساط گاز مستقیما روی پیستون اثر گذاشته (کار انجام می دهد) و میل لنگ را 180 درجه بچرخاند.
...

خرید توضیحات

مقاله مهندسی خردگی

مهندسی خردگی
تعداد صفحات: 18
فرمت : ورد (قابل ویرایش)

فهرست مطالب :
تعریف خوردگی
انواع خردگی
خردگی یکنواخت
خردگی گالوانیکی یا دو فلزی
اثرات محیط
اثر فاصله دو الکترود
اثر سطح
جلوگیری
کاربردهای محیط
حفاظت کاتدی
تمیز کردن نقره
حفاظت کاتدی و آندی

 
تعریف خوردگی
تعریف خوردگی : خوردگی را به چند بیان می توان تعریف نمود:
(1)    از بین رفتن یا پوسیدن یک ماده در اثر انجام واکنش با محیطش .
(2)    از بین رفتن مواد در اثر عواملی که صد در صد مکانیکی نیستند .
(3)    عکس متالوزی استخراجی .

...

خرید توضیحات

تحقیق واحد کنترل الکترونيک

ECU
تحقیق واحد کنترل الکترونيک 
تعداد صفحات: 13
فرمت : ورد (قابل ویرایش)

مخفف Electronic Control Unit يا واحد کنترل الکترونيک مي باشد و نقش هدايت و کنترل يک خودروي انژکتوري را بر عهده دارد. همانطور که مي دانيد خودروهاي انژکتوري بدليل عملکرد بهتر و توانايي پاس کردن استانداردهاي آلودگي، بطور کامل در تمام دنيا جايگزين خودروهاي کاربراتوري شده اند و مغز اين سيستم ECU مي باشد. ECU با توجه به سنسورهايي که به موتور متصل است وضعيت و شرايط خودرو را تحليل کرده


...

خرید توضیحات

هیدرولیک

هیدرولیک

مایعات تقریباً تراکم ناپذیر هستند. این ویژگی سبب شده است که از مایعات به عنوان وسیله مناسبی برای تبدیل و انتقال کار استفاده شود. بنابراین می‌توان از آنها برای طراحی ماشینهایی که در عین سادگی، با نیروی محرک خیلی کم بتواند نیروی مقاوم فوق العاده زیادی را جابجا نماید، استفاده نمود. به این ویژگی و همچنین دانش مطالعه این ویژگی هیدرولیک گفته می‌شود.

...

دانلود توضیحات

نحو کار موتور دورانی

یک موتور دورانی چگونه کار می کند
تعداد صفحات: 17
فرمت : ورد (قابل ویرایش)
 
 موتور دورانی یک  موتور احتراق داخلی است درست مثل موتور اتومبیل ولی کاملا متفاوت با موتور های مرسوم پیستونی کار می کند.در یک موتور پیستونی حجم مشخصی از فضا (سیلندر) متناوبا چهار کار متفاوت را انجام می دهد.مکش،تراکم،احتراق،و خروج دود.موتور دورانی همین کار را انجام می دهد اما هر کدام در جای مخصوص خوذ انجام می شود و این شبیه این است که برای هر کدام از چهار مرحله یک سیلندر جداگانه داشته باشیم و پیستون به طور پیوسته از یکی به بعدی حرکت کند.
...

خرید توضیحات

آيا هيپنوتيزم خطرناك است

آيا هيپنوتيزم خطرناك است
تعداد صفحات: 13
فرمت : ورد (قابل ویرایش)

پيشگفتار
هيپنوز يا هيپنوتيزم يك واژه يوناني و به معني خواب كردن است. هينوتيزور باصطلاح علمي كسي است كه با نيروي چشمان و تسلط و فور ديگري را در خواب مصنوعي فرو مي برد و براي سهولت كار هيپنوتيزور را (عامل) و هيپنوتيز شونده را (معمول) گويند و گاهي عامل را به زبان علمي اپراتور خطاب مي كنند، وقتي مي‌گوييم هيپنوتيزور داراي قدرت خواب كردن است معني آن نيست كه عامل داراي چنين قدرتي است كه معمول را به اراده خود بخواباند در اين كار معمول هم نقش بزرگي دارد بايد او هم در اين كار با عامل همكاري كند تا عامل بتواند او را به خواب مصنوعي فرو ببرد و اين دو با هم رابطه مستقيم دارند و هرچه معمول ناتواني بيشتر ارائه كند يعني خود را در اختيار او بگذارد عامل هم در حد كامل معمول را در اختيار ميگيرد و او را مي خواباند.


فهرست مطالب
عنوان
چكيده   
پيشگفتار   
مقدمه   
بخش اول: هيپنوتيزم
فصل 1: كليات هيپنوتيزم   
1-1- تعريف هيپنوتيزم   
1-2- پيرايش هيپنوتيزم   
1-2-1- سازنده كلمه هيپنوتيزم   
1-2-2- انجام اولين هيپنوتيزم در تاريخ   
1-2-3- هيپنوتيزم خواب است؟   
1-3- هيپنوتيزم به خودي خود درمان مي شود؟   
1-3-1- آيا هيپنوتيزم خطرناك است؟   
1-3-2- امكان دارد كسي از حالت هيپنوتيزمي بيرون نيايد   
1-3-3- تاثير جنسيت در هيپنوتيزم شدن   
1-3-4- پيشواي مذهبي را نمي توان با هيپنوتيزم شدن وادار به رقص كرد
فصل 2: يادگيري هيپنوتيزم   
2-1- آيا هيپنوتيزم كردن استعداد خاصي مي خواهد؟   
2-2- آيا براي يادگيري هيپنوتيزم بايد تمريناتي انجام داد؟   
2-3- تاثير هوش در هيپنوتيزم ...

خرید توضیحات